تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی

تعمیرات کولر گازی ، سرویس کولر گازی

تعمیرات کولر گازی باید تحت نظر نیروی متخصص و معتبر انجام شود. انواع خرابی های کولر باید ریشه یابی صحیح شوند. کارشناسان ما با انجام دادن کارهای تعمیراتی شما در منزل، مشکلات حال و احتمالی شما را برطرف می کنند. بهتر است ابتدا با کولر گازی و کارکرد و انواع مشکلات آنها آشنا شوید.

 

تعمیرات کولر گازی

پیدا کردن مشکلات و خرابی های کولر گازی در اغلب اوقات، کار دشواری است. برای همین در بیشتر موارد به تعمیرات کولر گازی نیاز پیدا خواهید کرد. از لحاظ تئوری نمی توان راه حل قطعی و مشترکی برای خرابی های کولر گازی معرفی کرد. تنها باید این کار را به نیروهای متخصص سپرد تا با بررسی نشانه ها، پارامترهای مختلف و مشکلات احتمالی، عامل اصلی خرابی را کشف و راه حل مربوط به آن را به کار ببرند.

برای همین است که می گویند، بخش بسیار مهمی از خرابی های کولرگازی به یک متخصص و استاد کار حرفه ای برمی گردد. این نشان از همین تعمیرات کولر گازی دارد. از این رو باید در انتخاب تعمیرکار خود دقت به خرج بدهید. تیم حرف های ما متشکل از جوانان و افراد با سابقه ای که سالها خدمت صادقانه را در کارنامه درخشان خود دارند. مطالب در ادامه به شما گفته می شود که تا حد زیادی شما را با کارکرد کولرگازی و خرابی های احتمالی آن آشنا خواهد ساخت. با ما همراه باشید.

تعمیرات کولر گازی

امکان دارد شما در مراحل مختلف نصب، سرویس، و یا تعمیر بخش های مختلف آن به تعمیرات کولر گازی نیاز پیدا کنید. برای همین اول خواسته ی خود را شفاف برای کارشناسان ما توضیح دهید. تا آنها بتوانند بهتر شما را راهنمایی کنند.

مشکلات الکتریکی در کولر گازی

بعضی ها برای تعمیرات کولر گازی از مشکلات الکتریکی گزارش می دهند. این نوع خرابی ها در وسایلی مانند کولر گازی و اسپیلت معمول بوده و امکان دارد برای شما نیز اتفاق بیفتد. برای رفع این مشکل از دستگاهی استفاده می کنند که قابلیت اندازه گیری مقاومت، جریان و ولتاژ را دارد. وسیله ای که در تعمیرات کولر گازی برای این کار از آن استفاده می شود، مولتی متر های انبری نام دارد.

مشکلات مکانیکی کولر گازی 

ﺍﻳﻦ نوع خرابی ها به ﺷﺎﺭژ ﻧﺎﻣﻨﺎﺳﺐ، ﻣﺸﻜﻼﺕ ﺳﻴﻜﻞ ﺗﺒﺮﻳﺪ ﻭ ﻳﺎ ﻛﻮﻳﻠﻬﺎ برمی گردد. عدم کارکرد صحیح مکانیکی کولر گازی ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﻣﺴﺎﺋﻠﻲ است ﻛﻪ رفع کردن آنها مهم می باشد. ﺍﻭﻟﻴﻦ گامی ﻛﻪ ﺩﺭ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﺑﺎ ﭼﻨﻴﻦ ﻣﺸﻜﻠﻲ باید انجام شود این است که ﮔﻴﺞ ﻓﺸﺎﺭ ﺑﻪ ﺷﻴﺮ ﺳﺮﻭﻳﺲ را وصل کنید. ﺍﻳﻦ ﮔﻴﺞ در واقع، ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺩﻭ ﮔﻴﺞ ﻓﺸﺎﺭﻱ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﻣﻨﻴﻔﻮﻟﺪ. ﻳﻜﻲ ﺍﺯ ﮔﻴﺞ ﻫﺎ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺭﻧﮓ ﺁﺑﻲ ﻣﺸﺨﺺ ﺍﺳﺖ مربوط به ﻓﺸﺎﺭ ﭘﺎﻳﻴﻦ LP ﻭ ﺩﻳﮕﺮﻱ که قرمز رنگ است، ﺑﺮﺍﻱ ﻓﺸﺎﺭﻫﺎﻱ ﺑﺎﻻ HP به کار ﻣﻲ ﺭﻭﺩ. به علاوه؛ ﺭﻭﻱ ﺻﻔﺤﻪ ﻣﺪﺭﺝ می توانید در کنار ﻧﺸﺎﻥ ﺩﺍﺩﻥ ﻓﺸﺎﺭ، ﺩﺭﺟﺎﺕ ﺩﻳﮕﺮ مانند ﺩﻣﺎﻱ ﺍﺷﺒﺎﻉ ﻣﺒﺮﺩﻫﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺭﺍ نیز بخوانید. ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻳﻦ ﻣﺜًﻼ ﺑﺎ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻓﺸﺎﺭ ﺍﻭﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻥ ﺩﻣﺎﻱ ﻣﺎﻳﻊ ﻣﺒﺮﺩ ﺩﺭ ﺁﻥ ﻓﺸﺎﺭ ﺭﺍ نیز خواند.

 

اهمیت کولر گازی

اهمیت کولر گازی در دنیای امروزی

روز به روز درخواست ها و تقاضا برای کولرهای گازی افزایش می یابد. چرا که دیگر روش های قدیمی همچون کولرهای آبی و دستگاههای مشابه منسوخ شده اند. تعدادی از اینها برای تمام اقلیم ها مناسب نیستند برای همین بهتر است برای مثلا شهرهای جنوبی از کولر گازی استفاده کرد. چرا که رطوبت در این اقلیم زیاد است و کولر آبی تنها شرایط را حادتر می کند. به علاوه برخی خطرات جانبی دیگر دستگاهها را در کولر گازی نداریم.

حل نصب و جای نصب محدودی دارد و تا حدودی دکور خانه را نیز زیباتر می کند. امروزه مدل ها وطرح های بسیار شیک آن به بازار عرضه شده است. اما این دستگاه نیز مانند دیگر دستگاهها امکان دارد در برهه های خاصی دچار خرابی و عدم کارایی شود. برای همین هیچ نگران نباشید، تنها هرچه زودتر در صدد رفع خرابی باشید تا به جاهای دیگر آسیب وارد نشود. کولرهای گازی به مراتب حجم بیشتری از هوای خنک را وارد خانه و فضاهای شما می کنند. تنها کافیست نگهداری خوبی از آن انجام دهید.

تعمیرات در منزل

هزینه تعمیرات کولر گازی

هزینه تعمیرات کولر گازی کاملا مرتبط با نوع خرابی می باشد. برای همین قبل از اینکه نیروی متخصص کولر شما را بازبینی و بررسی کنند هیچ هزینه ی قطعی قابل برآورد کردن نیست. گاها در هنگام تعمیرات کولر گازی، تعمیرکار متوجه می شود علاوه بر خرابی، قطعه ای از کولر شما در حال از کار افتادن است برای همین شاید به شما توصیه کند که آن قطعه را عوض کنید. برای همین باید پنل ها تعمیراتی بررسی شوند.

به عنوان مثال امکان دارد آنگاه که فیلتر هوای کولرتان را عوض می کنید، متوجه شوید که فن بیرونی به درستی کار نمی کند برای همین کولر شما نیم سوز شده است و اگر متوجه این مشکل نشوید، به احتمال زیاد کولر شما می سوزد و مجبور به تعویض آن خواهید شد. هزینه های تعمیرات کولر گازی در شهرهای و مکان های مختلف، متفاوت است و برای این موضوع می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

خرابی شیر برقی در کولرهای گازی

در کولرهای گازی گرم و سرد، برای تغییر حالت از گرمایش به سرمایش و برعکس، از یک دستگاه برعکس کننده استفاده می کنند که به آن شیر برقی می گویند. وقتی از دستگاه استفاده می کنید و جریان رفت و برگشت شما تغییر می کند و گاز گرم را به جای هدایت به سمت کندانسور به سمت پنل می برد.

 

خرابی کولر گازی

چرا شیر برقی خراب می شود 

گاهی اوقات در تعمیرات کولر گازی، متوجه خرابی شیر برقی می شوند. یکی از دلایل آن بالا رفتن دمای زیاد کندانسور و از بین رفتن بوش های پلاستیکی می شود. در این نوع خرابی، دستگاه قادر نیست که حالت را از گرمایش به سرمایش عوض کند. گاهی اوقات همین خرابی شیر برقی کلا مسیر گاز را مسدود می کند و اجازه نمی دهد کولر کار کند. بهتر است این موضوع را به تکنسین ها و متخصصان تعمیرکار بپردازید. این مسئله در فصل زمستان مشکل می شود، شیرگازی نمی تواند گرمایش را فعال کند، هوای سرد بیرون می آید، هوای بیرون نیز سرد است و کولر گازی یخ می زند.

تعمیرکاران کولر گازی

برای تعمیر خرابی ها و مشکلات کولر گازی بهتر است کار را به متخصصان و کاربلدها بسپارید. تعمیرات کولر گازی در منزل یکی از خدماتی است که جدیدا می توانید از آن بهره ببرید. برای همین دیگر نیازی نیست کولر خود را جدا و حمل کنید. همه کارها در منزل و زیر نظر شما انجام می شود.

تعمیرات کولر گازی هنگامی که کولرگازی شما دچار مشکل می‌شود ابتدا برق دستگاه را قطع کرده تا دستگاه صدمه نبیند و سپس با تعمیرگاه مجاز کولرگازی تماس گرفته تا تعمیرکار مجاز کولرگازی اسپیلت در اسرع وقت در محل مورد نظر شما حاضر شود.تعمیرات کولرگازی بخش‌های مختلفی همچون تعویض کمپرسور کولر گازی، رفع مشکل باد گرم کولرگازی، رفع صدای زیاد کولرگازی، رفع مشکل اتصالی برق کولرگازی، تعمیر برد کولرگازی اسپیلت و تعویض خازن کولرگازی را شامل می‌شود.

 

مهم نیست کولر گازی خود را از کجا خریداری کرده اید متخصصان حرفه ای و باتجربه ما جابجایی، نصب، سرویس و تعمیر کولر گازی تمام برندها و مدل ها را در استان تهران و کرج پشتیبانی می کنند.تمامی کارشناسان و تعمیرکارانی که در تعمیرگاه‌های مجاز ما مشغول به فعالیت هستند از بهترین افراد در این زمینه بوده که هرساله با گذراندن دوره های عملی منظم و آشنایی با محصولات جدید مناسب ترین فرد برای تعمیر کولر گازی شما خواهند بود.

ما در تعمیرگاه های مجاز کولر گازی با توجه به داشتن شعبه های متعدد در سراسر تهران و کرج  این امکان را داریم که در کوتاه ترین زمان ممکن برای تعمیر کولر گازی به منزل یا محل کارتان مراجعه کنیم و در کوتاترین زمان ممکن مشکلات شما را برطف سازیم.

مرکز مجاز سرویس کولرگازی در تهران

معمولا به‌دلیل استفاده زیاد کولرهای گازی در تهران این محصول باید هر سال در فصل بهار سرویس شود ولی در صورتی‌ که از کولرگازی زیاد استفاده نمی‌کنید حداکثر هر ۲ سال یکبار باید کولرگازی سرویس و تست گاز شود.سرویس دوره‌ای کولرگازی را جدی بگیرید زیرا سرویس به ‌موقع کولرگازی عامل اصلی کاهش مصرف برق کولرگازی است و همچنین باعث کم‌شدن خرابی کولرگازی می‌شود.

سرویس‌کار مجاز کولر گازی برای سرویس کولرگازی باید ابتدا اقدام به شست‌وشوی فیلترهای کولرگازی کرده و سپس با دستگاه کارواش واحد بیرونی کولرگازی را شست‌وشو می‌دهد.

توجه : چنانچه کولرگازی خریداری نموده اید جهت نصب و استفاده از خدمات پس از فروش ، با شماره نمایندگی تعمیرات کولرگازی مندرج شده در برگه گارانتی تماس حاصل نمایید .

شرکت بازرگانی انتخاب ستاره طلایی نیکان در زمینه تعمیر کولر گازی و اسپلیت دارای تجربه ای بسیار بالا می باشد. این مجموعه با داشتن گروهی متخصص و دوره دیده آماده خدمات رسانی در سراسر تهران می باشد.تعمیر تخصصی کولر گازی تمامی برتد ها , شارژ گاز کولر گازی , سرویس کولر گازی با کارواش , نصب کولر گازی اسپیلت ,تعمیر داکت اسپیلت , تعمیر تخصصی برد کولر گازی (کلیه برندها) , سرویس داکت اسپلیت , شارژ گاز داکت اسپیلت شارژ گاز کولر گازی و اسپیلت  نصب کولرگازی